EFT – Emotional Freedom Technik

Technika wolności emocjonalnej inaczej zwana opukiwaniem jest od ponad 20 lat testowana i stosowna na różnych zaburzeniach i dolegliwościach emocjonalnych czy fizycznych. W swojej praktyce wykorzystują ją powszechnie specjaliści medycyny z różnych dziedzin, psychologowie, trenerzy rozwoju osobistego. Czynią to tym chętniej, że EFT jest łatwe do dalszego samodzielnego stosowania w domu.

Jak działa EFT

EFT wywodzi się z dorobku akupunktury oraz medycyny wschodniej. Jednakże w ciągu ponad 20 lat istnienia EFT przenosi się z kręgu terapii alternatywnych do szerokiego zastosowania jako metoda dokumentowana badaniami, także klinicznymi. Tutaj ważnym wyjaśnieniem jej działania jest fakt jej oddziaływania na fizjologię ciała, układ nerwowy oraz reakcję stresową. Dzięki opukiwaniu zostaje wyciszona automatyczna reakcja na stres (walka-ucieczka-zamrożenie) a do ciała zostaje wysłany sygnał, że zagrożenie minęło. Uczy to organizm reagować w sposób zrównoważony, co pozwala przeprogramować na nowo ścieżki neuronalne w mózgu. To ostatecznie prowadzi do zmiany sposobu postrzegania, zmiany zachowania, zniwelowania negatywnych emocji czy pobudzenia układu odpornościowego do samodzielnej regeneracji.

Kolejną z przyjmowanych za wyjaśnienie działania hipotez jest założenie twórcy metody Garego Craiga, żenegatywne emocje (jako forma energii) powstają w wyniku zaburzenia w systemie energetycznym ciała. Według tej teorii w ciele ludzkim w podskórnych, niewidocznych kanałach zwanych meridianami płynie subtelna energia, która kieruje zdrowiem i chorobą. Podczas stresującego zdarzenia powstają blokady w jej przepływie. Objawia się to właśnie negatywnymi emocjami, przekonaniami, myślami, napięciami w ciele, zaburzeniami fizycznymi (chorobą) czy niepożądanym zachowaniem. Opukiwanie rozpuszcza blokadę i przywraca równowagę. Organizm dostaje dodatkową dawkę energii, którą może spożytkować na regulacje tych obszarów, które mają jej obniżony poziom.

Podczas sesji,  następuje wgląd w siebie, dotarcie do swoich przekonań, podświadomych myśli i skumulowanych blokad w ciele. Łącząc różne techniki z EFT będziemy w stanie szybciej i efektywniej dotrzeć do źródła Twojego problemu i zakotwiczyć w Tobie nowe, korzystne dla Ciebie wzorce zmieniające Twoje nastawienie do życia a tym samym całą Twoją rzeczywistość.

www.fundacjanumen.pl

Spotkanie trwa od 60 do 120 minut

 Więcej na temat EFT:

https://youtu.be/AbcjYSju62w?si=1b5NIB1juHsl___Y